Сьогодні гурток «Джура» найпопулярніший серед учнів Дар’ївської школи. Його вихованці є яскравим прикладом справжніх патріотів, знавцями військової справи, історії козаччини нашої країни.
У місті Великі Мости Львівської області під час участі у Всеукраїнському Вишколі «Джура-прикордонник-2021», організованим Міністерством молоді та спорту України спільно з Львівською облдержадміністрацією та Державною прикордонною службою України з 12 по 17 вересня більше 320 юнаків та дівчат спробували себе у ролі справжніх охоронців державних рубежів. Навчальні заняття поруч зі змаганнями з бойової стрільби, затриманням порушників , перевірки документів та транспортних засобів у реальних умовах, тактичної медицини, топографічного орієнтування, слідознавства залишили незабутні враження у кожного з восьми учасників нашої команди на чолі з керівником Руденком Русланом Олексійовичем. Учні отримали подяки за активну участь та сертифікати учасників заходу.
Незабутні враження, здобуті знання, бурхливі емоції, нові друзі залишаться у серцях дітей назавжди.
24 серпня 1991 року – на позачерговій сесії Верховної ради нардепи ухвалили Акт проголошення незалежності України та винесли це питання на всеукраїнський референдум. Це доленосне рішення стало початком нового етапу в сучасній українській історії. Осягнути значущість цієї події без знання історії та політичних процесів – складно, але можливо.
Ось 8 фактів з історії :
1. Одним із важливих кроків було прийняття Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року. Її текст хоч і не проголошував незалежність, але став поштовхом до побудови нової держави. Вона проголошувала право України безпосередньо створювати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими та торговельними представництвами.
Також Декларація визнавала самостійність республіки у питаннях науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.
2. Відчуваючи, що втрачає владу над союзними республіками, Москва ініціювала підписання нового договору, на базі якого можна було б створити нову Конституцію СРСР. У відповідь на це 2 жовтня на площі Жовтневої революції (нині Майдан Незалежності) у Києві почалися масові студентські протести, які отримали назву “Революція на граніті”.
Окрім недопущення підписання нового союзного договору, студентські братства вимагали проходження військової служби юнаками-українцями винятково на території України, перевибори до Верховної Ради УРСР, націоналізацію майна компартії та комсомолу, відставки голови уряду Віталія Масола за його союзно-центристські погляди. Акції протесту та голодування закінчилися 17 жовтня – та відіграли важливу роль у становленні незалежності України.
3. 24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради України 392 депутата проголосували “за” ухвалення Акту проголошення незалежності України, яким проголошено створення самостійної української держави. Текст Акту складав 93 слів був набраний на друкарській машинці та вміщався на одному папірці.
4. Щоб остаточно легітимізувати нову державу та завадити генпрокурору Радянського Союзу оголосити це рішення незаконним, Верховна Рада України вирішила провести 1 грудня 1991 року всеукраїнський референдум. На запитання "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" ствердно відповіли 90,32% людей. Одночасно з референдумом відбулися й вибори президента, на яких переміг Леонід Кравчук з 61,5% підтримки.
5. Попри невизначеність позицій ЄС, в перші тижні після референдуму незалежність України визнали Угорщина, Литва, Латвія, Болгарія, Естонія, Чехословаччина, Швеція, Ізраїль, Швейцарія. Після того, як до цього списку 25 грудня приєдналися США, одна за одною Україну почали визнавати такі впливові держави як Німеччина, Франція, Великобританія. До кінця січня 1992 року цей список налічував більше ніж 90 країн світу, зокрема всі країни НАТО і ЄС.
6. 8 грудня 1991 року у державній мисливській резиденції Вискулі в Біловезькій пущі (Білорусь) лідери України, Росії та Білорусі підписали угоду про те, що Союз "як суб'єкт міжнародного права і геополітична реальність припиняє своє існування". Своїми підписами Леонід Кравчук, Борис Єльцин і Станіслав Шушкевич скасували договір про створення Союзу соціалістичних радянських республік.
7. 25 грудня 1991 року Михайло Горбачов оголосив про відставку. Союз ССР остаточно припинив своє існування.
8. Протягом наступних двох місяців синьо-жовтий прапор набув статусу державного, тризуб затвердили як малий герб, а "Ще не вмерла Україна" стала новим гімном незалежної держави.
https://youtu.be/o69rgL2K4Dg
https://youtu.be/21X1yrPAuq0
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F:%D0%91%D0%BE%D1%80%D1%86%D1%96_%D0%B7%D0%B0_%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%B6%D0%BD%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D0%B8_%D1%83_XX_%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%82%D1%82%D1%96
Ідея побудувати такий меморіал належить Херсонському осередку Спілки Української Молоді в Україні. «Вшанувати херсонців, які в лавах Армії УНР воювали за незалежність України ми хотіли давно, однак лише цього року визначились із місцем», - пояснюють херсонські сумівці.
Зміївка – місце не випадкове. По-перше, це серце Херсонщини. Якщо подивитися на карту, то село розміщене в самому центрі області. По-друге, це одна з найвищих точок області. По-третє, на
Бериславщині похований кошовий отаман Запорізької Січі Кость Гордієнко, а за часів Перших Визвольних Змагань воїни Бериславської охоронної сотні Армії Української Народної Республіки під
командуванням сотника Осавуленка 10 лютого 1919 року розбили загін більшовиків у Свято-Григорівському Бізюковому монастирі, що знущались з монастирської братії. Херсонщина стала Малою
Батьківщиною для багатьох ветеранів Других Визвольних Змагань, котрі оселились тут після відбуття терміну у радянських концентраційних таборах.
Цей меморіал присвячений і цим борцям. Чимало ветеранів УПА та бойовиків ОУН, які мешкали у Херсонській області вже померли. Дехто не дожив до відкриття цього меморіалу зовсім трохи. Отже, і
воїнів-херсонців (воїнів Армії УНР), і воїнів з інших кутків України буде вшановано спільно у військовий спосіб – відкриттям військового меморіалу.
Вартість останнього сягнула майже 2 000 $. Гроші на його будівництво збирали і в Зміївці, і за її межами, залучали меценатів. Жодної копійки на вшанування українських воїнів не виділила
влада, - продемонструвавши своє ставлення до людей, які гинули за Українську Державу. Будівельні роботи, що вже на завершаьному етапі, здійснювали самі мешканці Зміївки безкоштовно. Селяни не
тільки позитивно поставились до ідеї спорудження меморіалу (релігійні громади православних та греко-католиків одноголосно ухвалили резолюції про необхідність спорудження меморіалу українським
воякам), а й зібрали чималу суму коштів.
Найближчим часом до Зміївки прибуде земля з численних могил херсонців, які воювали в Армії УНР проти більшовицьких, білогвардійських та польських окупантів. Це земля з могили
генерал-хорунжого Олекси Алмазова (похований у Луцьку, уродженець Херсона); полковника Володимира Кедровського (похований на православному кладовищі у Саут-Баунд-Брук, США, уродженець
Херсона); підполковника Тимофія Шкарупи та його сина – хорунжого Юрія Шкарупи (поховані на православному кладовищі у Саут-Баунд-Брук, США, уродженці Чаплинки); героя Базару Макара Редкіна
(похований у братській могилі воїнів Армії УНР на Житомирщині, уродженець Херсона) та багатьох інших вояків-херсонців. Землю з їх могил буде розвіяно над меморіалом у Зміївці.
Інформаційна референтура ХМО СУМ в Україні
Команда нашої школи гуртка " Джура "комунального закладу "Центр туристсько - краєзнавчої творчості учнівської молоді" Херсонської обласної ради прийняли участь в змаганнях,що проходили в с. Виноградово Олешківського району, де зайняли призові місця. Учениця Киричек Дар'я отримала медаль в номінації "Найкращий стрілець"
"Наша мова - солов'їна"
Відеофлешмоб до Міжнародного дня рідної мови!
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно було започатковано 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 "Про День української писемності та мови" на підтримку "ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".
За православним календарем у цей день вшановують пам'ять преподобного Нестора-літописця. Він був письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, мислителем, вченим, ченцем Києво-Печерського монастиря.
До дня української писемності та мови в Дар'ївській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Андрія Шульги були проведені такі заходи:
написання радіо-диктанту серед учнів 8-11 класів;
участь здобувачів освіти початкової школи у віршованому флешмобі "Звучить українська мова".
За участю шкільного самоврядування створили відеоролик. #говориукраїнською
З метою виявлення обдарованих талановитих дітей, розвитку емоційності та художнього смаку особистості, пізнання осмислення краси художнього слова, удосконалення мистецтва живого мовлення, як джерела збагачення національної культури України, в Дар'ївській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Андрія Шульги 06 листопада 2020 року відбувся І вибірковий етап щорічного обласного конкурсу майстрів художнього читання ''Наша земля - Україна" серед учнів 1 - 9 класів.
10 вересня 2020 року в Дар'ївській ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Андрія Шульги відбулася урочиста лінійка до відкриття меморіальної дошки на честь Шевченко Ірини. На заході були присутні побратими з 36 окремої бригади морської піхоти, голова благодійного фонду, волонтери та друзі й рідні Ірини Шевченко та військовий капелан Національної гвардії України - Юрій Курило. Також відбулася освячення та панахида в пам'ять про загиблих. Учні нашої школи передавали плакати, малюнки, передачу, яку зібрали бійцям, де служила Ірина.
https://www.youtube.com/watch?v=Va_Az-wE_4E&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1ZCZ-pVM-hOrVOhJM0NjW9ye_dk_c1YX0-xOCVLZy4IdUrs8jZ3fxQ8G4
ІV обласний турнір з військово-прикладних видів спорту серед вихованців гуртка «Джура».
Турнір проводився 22 та 23 лютого 2020 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Новокаховської міської ради
Вже традиційно школа святкує День козацтва, День захисника України та Свята Покрова!
26 вересня відбулося відкриття експозиції пам'яті воїну АТО Андрію Шульзі!
З метою збереження історичної пам'яті громадянського виховання та
вшанування Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу 20 травня 2019 року в школі було проведено:
- тематичну лінійку «Вкрадений Крим. Історія депортації »;
- виховні бесіди;
- перегляд фільму «Хайтарма».
17 травня в
с.Олександрівка відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед роїв шкіл Білозерського району. Юні козачата змагалися у конкурсах «Впоряд», «Чумацький шлях», «Рятівник»,
«Перетягування канату», «Влучний стрілець», «Відун», «Добре діло», «Таборування», «У колі друзів» та інших.
Команда Дар'ївської' школи - рій "Вільні люди" виборов другий рік поспіль Перше місце в районному етапі військово - патріотичноі' гри "Джура" ("Сокіл")!!!!!
16 травня в Дар’ївській
загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені
Андрія Шульги був проведений День цивільного захисту. На захід завітали Гнітій Анастасія Віталіївна старший лейтенант внутрішньої служби та представники відділу відомчої пожежної охорони на чолі
зі старшим прапорщиком внутрішньої служби Ковальчуком Сергієм Георгійовичем
З метою збереження історії та традицій українського народу
в Дар’ївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів імені Андрія Шульги проведені заходи щодо відзначення 16 травня 2019 року Всесвітнього дня вишиванки:
- святкова загальношкільна лінійка;
- флешмоб;
-години спілкування,бесіди « Традиції української родини».
Вклоняємося Вічному вогню,
Вклоняємось доземно всім солдатам,
Що міряли дороги крізь війну,
Щоб нам сьогодні мріяти й кохати.
11-12 березня у школі були проведені дні вшанування пам'яті національного генія, народного поета України Т.Г.Шевченко. З метою поглиблення знань здобувачів освіти та вияву поваги,любові до Кобзаревого слова відбулася низка різноманітних заходів : урочиста лінійка,виховні години, а також книжкова виставка.
Колодій (Масниця, Сиропуст, Сиропусний тиждень, Сирна неділя) — тиждень перед початком Великого посту, який не має визначеної дати, бо залежить від дати Великодня кожного року. Після зимових м’ясниць перед Великим постом набирало сили обмеження скоромних страв. За звичаєм, цього тижня вже відмовлялися від м’ясної їжі, проте наставало справжнє свято молочних продуктів, що й дало назву цим дням. Не їли ні м’яса, ні сала, ні навіть жирів тваринного походження, лише яйця, без яких не обходилося тісто для випічки, млинців і вареників.
https://www.facebook.com/pivdenukraine/videos/349331685676178/
Роки летять... І нас становиться все
менше
На цій оновленій, але святій
Землі,
Котра летить у Всесвіті. Куди - ніхто цього не
знає
Як душі друзів наших, загиблих на страшній
війні.
Минають дні, ідуть роки, але для кожного, хто пройшов важкими дорогами війни в Афганістані, Сомалі, Анголі, В’єтнамі, хто не раз зазирав в обличчя смерті, втрачав друзів, ті події залишились біллю у серці та назавжди закарбувались в пам’яті. І саме ця пам'ять щороку, у лютневі дні, збирає всіх разом, щоб вшанувати воїнів-інтернаціоналістів та згадати тих, хто не повернувся з війни.
Відзначення 100-річчя Державного Герба України.
Учні нашої школи відвідали виставку інформаційно-просвітницьких стендів з історії Державного Герба України,що була організована на базі Чорнобаївського НВК
ЛІНІЙКА-РЕКВІЄМ НА ВШАНУВАННЯ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РР. В УКРАЇНІ
Минуле стукає у наші серця
Пекельні цифри та слова
У серце бють, неначе молот.
Немов прокляття ожива
Рік тридцять третій...
Голод... Голод...
З метою вшанування пам'яті і мужності громадян, які у листопаді 2013 року- постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини , національних інтересів України та її європейського вибору , а також прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, у школі були проведені години спілкування та тематична лінійка" РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ - МАЙДАН".
14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
25 листопада вихованці гуртка "Джура" разом з керівником Вороновою Валентиною Сергіївною відвідали обласний Центр туризма та краєзнавства, де прийняли участь у грі брейн-ринг "Унікальна Херсонщина!" Команда у складі п'яти дівчат сьомого класу: Корюнова Альона, Захарченко Ліза, Киричек Дар'я, Максимова Віола, Москаленко Валерія вибороли почесне ІІ місце!!! Дівчата, ви супер!!!
Захоплива екскурсія до військової частини с. Чорнобаївка відбулася 16 листопада 2017 року. Її учасники - вихованці гуртка "Джура" побачили будні та працю військових, побували на аєродромі, дізналися нове та цікаве про Збройні Сили нашої країни.
9 березня розпочалися заходи з нагоди святкування 203-ї річниці з Дня народження Т.Г. Шевченка: проведена тематична лінійка "Світоч української нації", організована бібліотечна виставка "Вічний, як народ", презентації учнівських плакатів, малюнків до творів Шевченка, літературних газет, листівок. Проведена єдина виховна година "Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря!". Біля пам'ятника Тараса шевченка були проведені урочистості за участю представників сільської ради, ради ветеранів, громадскості села, учнів та вчителів школи, члена літературної студії "Вітрила надії" Малої Н.В.
22 лютого в школі при'мали гостей - районне методичне об'єднання вчителів географії. В рамках семінару відбувся фінал краєзнавчої гри серед учнів 7 - 9 класів "Знай! Люби! Пишайся!". Під час заходу учні-переможці класних етапів показали свої знання про свою малу батьківщину - Херсонщину.
20 - 22 лютого в школі проведені заходи, на яких вшанували пам'ять Небесної сотні: тематична лінійка, виховні години, бібіліотечна виставка.
7 грудня ми отримали фото-відповідь від бійців зі Світлодарської дуги. Хай береже вас Бог, а ми і надалі будемо підтримувати вас: нові посилки вже зібрано для передачі волонтерам!
11 листопада в школі проведено шкільний етап всеукраїнського конкурсу читців "Наша земля - Україна" . Душевно, впевнено та з любов'ю учні читали вірші поетів-класиків та сучасних авторів. Вітаємо переможців! І місце: 2 клас - Видренко Олександр, 3-А клас - Гловацька Поліна, 3-Б клас - Алієва Лейла, 4 -А клас - Філіпова Катерина, 5 клас - Перепелиця Анастасія, 7 клас - Багнюк Роман, 8 клас - Мельник Роман, 9 клас - Щоголь Данило!
Відзначення 70-ї річниці закінчення Другої світової війни,
Дня пам`яті жертв фашизму.
В Дар`ївській ЗОШ І - ІІІ ступенів вчитель історії Пишна Ганна Федорівна організувала та провела захід "Пам`ятати, щоб жити!" Учні підготували матеріали про подіїї, наслідки та уроки Другої світової війни, про визволення нашого краю, рідного села Дар`ївки. Учениця 11 класу Насвєт Олександра презентувала проект про долю нашого односельця, ветерана війни Федорова Бориса Семеновича "Загублена скрипка". На захід був запрошений учасник бойових дій в АТО Ткачук Микола Миколайович. З повагою та вдячністю діти слухали розповідь Миколи Миколайовича, який привіз вітання-подарунки (прапор, каску, шлем, флягу з підписами його побратимів) з місця бойових дій. У відповідь діти подарували свої малюнки, сувеніри та голубів миру з побажаннями захисникам нашої держави.
Гордимося! Шануємо! Пам'ятаємо!